Çevrimiçi Yoldan İkinci El Eşyalarınızı Nasıl Satabilirsiniz ?

Kullanılmış Eski İkinci El Eşyalarınızı Nasıl Satabilirsiniz ?

Eski kullanılmış mobilyalarınızı elden çıkarmaya karar verdiğinizde alternatif seçenekler bulmak ve bu seçenekleri iyi değerlendirmek gerekir. Öncelikle mobilyaların kullanılmış olması, alıcı konumunda olan karşı tarafı, ilk başlarda biraz daha olaya çekimser bakmasına neden olacaktır. Ancak siz eski ikinci el mobilyalarınız hakkında iddialı bir duruş ve bu eşyaların kullanılabilir olduğu konusunda ikna yoluna gidebildiğiniz vakit satış gerçekleşebilir. Bu biraz zahmetli bir süreçtir. Öncelikle ikinci el eşyalarınız ve mobilyalarınız için bir pazar veya alıcı kitlesi bulmanız gerekir. Bununla ilgili çevrim içi yollardan, gazete veya diğer sosyal medya araçlarından faydalanabilirsiniz. Fakat tüm bunlar zaman alıcı ve müsait bir ana ihtiyaç duyar. Sosyal medya da veya diğer çevrim içi alanlarda, ikinci el eşya alanlar sıklıkla ürün bulma peşindedir. İşte sizin de bu kitleye ulaşmanız ve ikinci el eşyanızı görücüye çıkarabileceğiniz bir platformun olması gerekir.

 

Bunun yerine şöyle bir şey de deneyebilirsiniz. Satış platformlarının yanı sıra, reelde ve internet üzerinde bu konuda alım hizmeti veren spot ve ikinci el eşya mağazalarını bulabilir, onlarla görüşme sağlayabilir ve eski kullanılmış mobilyalarınızı hızlı yoldan satabilirsiniz. Bu mağazalar, satmak için niyetlendiğiniz kullanılmış eşyanızın türünü, özelliğini ve ne kadar kullanılabilir olduğunu anlamak adına bazı incelemelerde bulunacaklar kesinlikle. Bu inceleme aynı zamanda ikinci el eşyanızın satış değerini de ortaya çıkaracaktır. Sonuçta bu tür mağazalar tarafından alınacak eski eşyalar, daha sonra ikinci el eşya alanlar tarafından da görülecek, beğenilecek ve satın alınacaktır.

Kural 1: İkinci el eşyanızı satmak için öncelikle, eşyanızın değerini bulun ve buna göre bir fiyat belirleyin.

Satışını gerçekleştirmek üzere hazırda beklettiğiniz ikinci el eşyaların değerini bulmanın en iyi, aynı tarzda eşyaların satıldığı alanları bulmak ve burada ki fiyatlardan yola çıkarak değer belirlemektir. Bu tür alanlarda sizin eşyanızla diğer eşyalar arasında ki kalite farkını, renk farkını, model farkını çok rahatlıkla görebilirsiniz. İkinci el eşyanız, gördüğünüz eşyalar arasında daha alımlı ve kaliteli duruyorsa, fiyatını bu anlamda burada ki fiyatların üstünde tutarak satış fiyatınızı oluşturabilirsiniz.

Kural 2: Gün içinde fazlaca ziyaretçi çeken bu platformlarda, ikinci el eşya alanlar en çok ürünlerin fiyatına ve kalitesine dikkat etmektedirler. Sonrasında renkler, tasarımlar ve diğer farklılıklar önem arz edebilmektedir. Eğer eşyanızı fotoğraflayarak kişi ve firmalara satmak istiyorsanız, ikinci el eşyanızın resmini çekerken en net ve doğru olanını çekmeye özen gösterin. Mobilyalarınız da ve diğer ikinci el eşyalarınızda fotoğraflarda görünmeyen veya belli olmayan kusurlar alım aşamasında sizi yanıltabilir ve sorun oluşturabilir.

Kural 3: İkinci el eşyalarınızı satarken karşı tarafın pazarlık teklifini geri çevirmeyin.

Eski ikinci el eşyalarınızı satmak için tüm hazırlıklarınızı yaptınız ve satmak üzere bir firmayla görüşme sağladığınızı varsayalım. Burada firma yetkilileri sizin eşyanızla ilgili kendi değerlendirmelerinin ardından, size bir fiyat sunacaklardır. Bu fiyat belki de sizin istediğiniz rakamlarla aynı olmayabilir. Bu durumda hemen geri çekilmeyin ve pazarlık olayına girmeyi deneyin. Sonuçta ikinci el eşya alan yerler olarak adlandırılan tüm firmalar bir birlerine yakın teklif verirler. Elbette eşyanız sizin için çok değerli olabilir. Ancak biraz siz, birazda karşı taraf, rakam konusunda taviz vererek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

Evet bu alanda ikinci el eşyalarınızı nasıl satabileceğiniz hakkında yardımcı olacağına inandığımız bazı bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Burada yazılanların dışında da ikinci el eşyalarınızı satabileceğiniz pek çok farklı yol olabilir. Mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, spot eşya ve aksesuar türünden çeşitli eşyalarınızı değerinde satıp, satmamak her zaman sizin elinizdedir. Bu kapsamda hizmet veren firma ve kişilerin daha önce ki mesleki tecrübeleri ve ticari geçmişi karar vermenizde yönlendirici unsur fayda sağlayabilir. İkinci el eşya alan yerler ile ilgili daha kapsamlı bilgiyi çeşitli kaynaklardan bulabilirsiniz. Firmamız ile görüşmek ve bu konu hakkında destek almak için bizi arayabilirsiniz.